• جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸
  • الجمعة، 28 جماد أول 1441
  • Friday, 24 January 2020

ماموستا خدایی: امام حسین(ع) برای ‌مبارزه با “تبعیض، زورگویی و چپاول‌گری” قیام کرد

ماموستا خدایی: امام حسین(ع) برای ‌مبارزه با “تبعیض، زورگویی و چپاول‌گری” قیام کرد

ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز‌ جمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال دشمنان اسلام، قرآن و نظام را نیست و نابود کند.

وی ضمن تسلیت ایام محرم افزود: محرم، ماه ایثار، شهادت و امر به معروف و نهی از منکر است و تا ابد هرساله زخمِ دلِ مسلمانان در این ماه و سالروز شهادت مظلومانه امام حسین(ع) سلاله پاک رسول‌الله(ص) تازه می‌شود.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: امام حسین(ع) برای تعلیم درس به انسان‌ها، حفظ دین و جامعه اسلامی، مبارزه با تبعیض، زورگویی و چپاول‌گری قیام کرد.

وی با اشاره به فضیلت و اهمیت نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه یک عبادت بزرگ دست‌جمعی و ثواب آن به‌جز حضور در روز عرفه از همه اعیاد، محفل دینی و نمازها بیشتر و حضور در نماز جمعه بر همه مسلمانان واجب است.

ماموستا خدایی با اشاره به فرموده خداوند در قرآن گفت: ‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هنگامی که برای نماز روز جمعه اذان گفته می‌شود به سوی ذکر خدا بشتابید؛ هر کس بی‌دلیل سه نماز جمعه متوالی را ترک کند به‌معنای آنست که اسلام را رها کرده است.

وی اظهار کرد: کسانی که در نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند، خداوند برای آنان ثواب و پاداش در نظر گرفته و از گناهانشان می‌بخشد و باید همه نمازگزاران با جان و دل و اعتقاد قلبی در این مسیر گام برداشته و به خطبه‌های نماز جمعه گوش دهند.

امام جمعه سنندج در پایان سخنان خود به ویژگی و عظمت پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و یادآور شد: زندگی راه و رسم و وجود مبارک رسول گرامی را که ذات اقدس الهی در قرآن معرفی می‌کند، بیانگر همه خوبی‌ها، لطافت و زیبایی‌های رفتاری است و امیدوارم همه ما مسلمانان از دستورات ایشان تبعیت کنیم.

منبع: خبرگزاری تقریب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code