• سه شنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • الثلاثاء، 11 محرم 1444
  • Tuesday, 9 August 2022

آخوند گلدی کمالی: اطاعت از اولی الامر بر همه واجب است

آخوند گلدی کمالی: اطاعت از اولی الامر بر همه واجب است

آخوند گلدی کمالی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشورگفت: امام خمینی(ره) اولی الامر بودند و امروز نیز مقام معظم رهبری به عنوان اولی الامر مطرح هستند و اطاعت از ایشان بر همه لازم است.

 آخوند گلدی کمالی مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی راز و جرگلان و عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان، در همایش بزرگداشت بنیاگذار جمهوری اسلامی ایران در روستای راز و جرگلان با اشاره به اینکه علما از لحاظ روحی و معنوی پزشک زمان خود هستند خاطر نشان کرد: پزشکان بدنبال پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری های گوناگون هستند و در مورد مسائل روحی و معنوی علما و روحانیون مسئولیت محافظت افراد از بیماری های مختلف در این حوزه را دارند.

وی افزود: همه باید بدانیم اطاعت خدا و رسولش بر همه واجب است و اگر کسی اطاعت نکند مسلمان نیست و اولی الامر هم در ردیف آن آمده است. آن اولی الامری که در طاعت الله و رسول باشد اطاعت کردن از آن واجب است.

ایشان ادامه داد: اولی الامری که می خواهیم اطاعت کنیم، معصیت که هیچ حتی خلاف خواسته های خدا هم عمل نمی کند و کلیه مسلمین را نیز به وحدت دعوت میکند. امام خمینی انقلاب نمود و حکومت اسلامی را تشکیل داد و ما ایشان را واجب الطاعة می دانیم.

آخوند کمالی تصریح کرد: انتخاباتی را در پیش داریم و یک انتخاب مهم انتخاب رئیس جمهور است. امنیت مهمترین چیزی است که باید همه گروه ها و امامان جماعت و علما و آحاد اهل سنت و همه ی احزاب به دنبال آن باشند. همه ی ما پیرو امام هستیم و باید این را اصل بدانیم در همچنین زمانی در مورد انقلاب اسلامی امام چه فرمودند. بنده به عنوان روحانی اهل سنت وطنمان را دوست دارم و از رهبرش اطلاعت می کنم. اگر امروز ما دشمنان اسلام را خوشحال نکنیم به فرمایشات ائمه برزگوار برگردیم.

ایشان ادامه داد: حفظ وحدت در مقابل دشمنان خیلی مهم است. امام در فرمایشاتشان به همه مسلمانان و احزاب حفظ وحدت در اولیت قرارداده است. ما باید این کشور را از تمامی توطئه های دشمنان نجات بدهیم.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code