• چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۰
  • الأربعاء، 3 جماد أول 1443
  • Wednesday, 8 December 2021

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه: آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:  آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد

ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت : بی‌تردید هر قدم و حرکتی که بتواند در راستای تقریب مذاهب اسلامی انجام شود جزو مستحبات و مورد موافقت اهل‌سنت و شیعه است.

 ماموستا مامد کلشی‌نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به آیین پیاده‌روی اربعین حسینی و نقش آن در وحدت مذاهب اسلامی اظهار داشت: بی‌تردید هر قدم و حرکتی که بتواند در راستای تقریب مذاهب اسلامی انجام شود جزو مستحبات و مورد موافقت اهل‌سنت و شیعه است.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت : زمانی که اهل تحقیق دنیا در زمینه آیین پیاده‌روی اربعین به مطالعه می‌پردازند، حقیقت برای جامعه جهانی آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای تکامل و دفاع از انسانیت است.

وی افزود: همچنین رفتن به زیارت بزرگان دینی از لحاظ شرعی و از نظر فقهای اهل‌سنت نه تنها هیچ گونه مشکلی نداشته، بلکه از مستحبات بوده و اگر برادران و خواهران شیعه و سنی به دور از مسائل خرافی برای پیاده‌روی اربعین مراجعه می‌کنند، به این خاطر نیست که به دنبال بدعت خرافی باشند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بلکه مسلمانان برای زیارت شخصیت بزرگوار جهان اسلام یعنی امام حسین(ع) که از اهل‌بیت پیامبر(ص) و اولاد رسول الله(ص) است به کربلا مشرف می‌شوند، شخصیتی که دین مبین اسلام را احیا کرد و با حرکت خود در این مکان مبارک و مقدس سبب شد که اسلام را نجات بدهند.

وی در ادامه اظهار داشت: زمانی که پیاده‌روی اربعین انجام می‌شود، به سمع و نظر و گوش همه جهانیان رسانده می‌شود که آزادی‌خواهانی از نسل و سلاله پاک پیامبر(ص) در جهان بوده‌اند که به پا خواستند و برای دفاع از مظلومان آمدند و این حرکت برای تمام مردم جهان بار دیگر احیا می‌شود.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: همچنین جهان با مشاهده آیین عظیم اربعین حسینی به این فکر می‌افتد که این حرکت برای چیست و چرا شخصیت بزرگواری برای دفاع از مظلومان به خاک کربلا آمد تا دین را نجات بدهد.

وی افزود: بنابراین زمانی که به مطالعه می‌پردازند حقیقت برای جامعه جهانی به خصوص جامعه اهل تحقیق دنیا آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای دفاع از انسانیت و مظلومان و همچنین دینی برای تکامل انسانیت است و شخصیت‌هایی مانند امام حسین(ع) برای احیای این دین حاضر شدند که جان و مال و اولاد خود را در این راه فدا کنند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code