• سه شنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • الثلاثاء، 11 محرم 1444
  • Tuesday, 9 August 2022

امام جمعه اهل سنت خراسان شمالی: محبت امام حسین(ع) در میان اهل سنت یک رسم دیرینه و قلبی است

امام جمعه اهل سنت خراسان شمالی: محبت امام حسین(ع) در میان اهل سنت یک رسم دیرینه و قلبی است

امام جمعه اهل تسنن خراسان شمالی گفت: محبت امام حسین در میان اهل سنت یک رسم دیرینه است و قلبی است.

 عبدالله آخوند خوش نظر اظهار داشت: محبت اهل سنت و جماعت به اهل بیت اگر بیشتر از شیعیان نباشد٬ کمتر نیست.

وی با اشاره به برخی از رسوم در مذهب حنفیه٬ افزود: اینکه اهل سنت در این گونه مناسبت‌ها رخت سیاه نمی‌پوشد به دلیل برخی از سنت‌های مذهب ماست و این دلیل بر عذم تعلق خاط به اهل بیت پیامبر اسلام(ص) نیست. حتی درگذشت پدر و مادر و فرزندانمان ما اهل سنت اجازه نداریم سیاه بپوشیم.

امام جمعه اهل سنت خراسان شمالی ادامه داد: محبت اهل سنت به اهل بیت(ع) این است که در نماز هایشان صلوات می‌فرستند. اگر اهل بیت را دوست نداشتیم٬ در نمازی که مناجات با خداوندمتعال است٬ ” الهم صلی علی محمد و علی آل محمد” نمی‌گفتیم.

آخوند خوش نظر تصریح کرد: در ارادت ماه اهل بیت و امام حسین(ع) همین بس که در مکاتب و حوزه‌ها این حدیث گران‌بها از پیامبر اسلام را نقل می کنیم که «من در بین شما چیزهایی را ترک می کنم و اگر به آن چنگ بزنید و به آن عمل کنید هرگز شما به ضلالت و گمراهی نمی رسید و اولی بزرگتر از دومی آن کتاب الله تعالی است.»

وی افزود: رسول الله می گویند٬ اگر کسی من را دوست داشته باشند و با اهل بیت من دشمن باشند، این معنا ندارد چون اهل بیت رسول الله مثل من هستند و ما نمی‌توانیم به حضرت رسول الله ارادت داشته باشیم و به اهل بیت پیامبر ارادتی نداشته باشیم.

امام جمعه اهل سنت خراسان شمالی گفت: کسی که چیزی را دوست می دارد ذکر آن را زیاد به زبان می آورد و این محب اهل بیت را می رساند. اکثر روستاهای ترکمن نشین این منطقه نام فرزندانشان را حسین، حسن، زین العابدین و جواد نامگذاری می‌کنند و این محب اهل سنت به اهل بیت را می‌رساند.
منبع : دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس دینی اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code