• جمعه، ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  • الجمعة، 1 ذو الحجة 1443
  • Friday, 1 July 2022

امام جمعه دهلی: ایران تنها کشوری است که برای اتحاد اسلام و مسلمین تلاش می‌کند

امام جمعه دهلی: ایران تنها کشوری است که برای اتحاد اسلام و مسلمین تلاش می‌کند

امام جمعه دهلی با بیان اینکه همه مسلمانان با هم به خاطر توحید مرتبط هستند ولی رابطه هند و ایران یک رابطه ریشه دار است، افزود: ایران در دنیا تنهاترین کشوری است که در راستای اتحاد اسلام و مسلمین تلاش می‌کند و من به این خاطر از ایران بسیار سپاسگزار هستم.

 سیداحمد بخاری امام جمعه دهلی در دیدار با تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه (س) در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه رابطه ایران و هند مربوط به دیروز و امروز نیست، اظهار کرد: پدر من هم نسبت به رابطه ایران پشتکار داشت و حساس بود و من امروز برای گسترده تر کردن آن رابطه قدیمی در ایران هستم.

وی با بیان اینکه همه مسلمانان با هم به خاطر توحید مرتبط هستند ولی رابطه هند و ایران یک رابطه ریشه دار است، افزود: ایران در دنیا تنهاترین کشوری است که در راستای اتحاد اسلام و مسلمین تلاش می‌کند و من به این خاطر از ایران بسیار سپاسگزار هستم.

امام جمعه دهلی افزود: ما مشاهده می‌کنیم که مردم و مسئولان ایران چقدر برای مسلمانان در سراسر جهان و همچنین مسلمانان هندوستان دلسوزی می‌کنند و من قدر دان این دلسوزی‌ها و همدردی‌ها هستم.

سید احمد بخاری ادامه داد: امروز من در این حرم مقدس و به برکت این زیارت برای همه انسان‌های مظلوم زمین دعا می‌کنم تا به برکت این مکان مقدس مشکلات انسان‌ها برطرف شود و از شما هم تقاضا می کنم که برای مشکلات مسلمانان به ویژه مسلمانان مظلوم هند دعا کنید زیرا در این مکان مقدس دعا به استجابت نزدیک‌تر است.
منبع: خبرگزاری حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code