• سه شنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • الثلاثاء، 11 محرم 1444
  • Tuesday, 9 August 2022

امام جمعه شهرستان دهگلان در گفتگو با تقریب: پیام مباهله دشمن شناسی و ضعف دشمن در مقابل اسلام و مقدسات آن است

امام جمعه شهرستان دهگلان در گفتگو با تقریب: پیام مباهله دشمن شناسی و ضعف دشمن در مقابل اسلام و مقدسات آن است

ماموستا عبدالسلام محمدی، امام جمعه شهرستان دهگلان ، به روز مباهله و دشمنی مسیحیان نجران با اسلام و پیامبر (ص) اشاره و اظهار کرد: مباهله در بین اقوام و ادیان گذشته مرسوم بوده و این در زمانی بوده که منطق واستدلال کنار رفته و دو گروه مجبور به لعن و ناسزا و دعای شر بوده اند.

ماموستا محمدی تصریح کرد: در جریان مباهله مسیحیان نجران که در مقابل قرآن و استدلال پیامبر اکرم ( ص) دچار شکست و ناتوانی شدند مسئله مباهله را پیش آوردند که پیامبر (ص) طبق آیه شریفه « فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَكُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ؛ پس هر کس با تو درباره عیسی در مقام مجادله برآید بعد از آنکه به احوال او آگاهی یافتی، بگو: بیایید ما و شما فرزندان و زنان و کسانی را که به منزله خودمان هستند بخوانیم، سپس به مباهله برخیزیم (در حق یکدیگر نفرین کنیم) تا دروغگویان (و کافران) را به لعن و عذاب خدا گرفتار سازیم». (آل عمران ۶۱ ) اهل بیت طاهرش. بجای ابناء حسن و حسین (ع) و بجای نساء فاطمه بتول ( س) و حضرت علی (ع) را به مباهله و میدان آورد.

وی خاطر نشان کرد: اسقف نجران با دیدن این چهره های معصوم شکست را قبول و بیان داشت چهره هایی را می بینم که اگر از خداوند در خواست کنند که کوهی را از جای برکند خداوند دعایشان را قبول و باعث غضب الهی بر ما و نابودیمان می گردد.

ماموستا محمدی در مورد مباهله به حقانیت اسلام و نورانیت رهنمود های رهایی بخش پیامبر(ص) اشاره وبیان داشت: پیام مباهله دشمن شناسی و ضعف دشمن در مقابل اسلام و مقدسات آن است.

منبع: خبرگزاری تقریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code