• جمعه، ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  • الجمعة، 1 ذو الحجة 1443
  • Friday, 1 July 2022

حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری: اختلافات مذهبی و وجود جنبش های تندرو از آفت های جهان اسلام است

حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری: اختلافات مذهبی و وجود جنبش های تندرو از آفت های جهان اسلام است

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: اختلافات مذهبی در جهان اسلام باعث ایجاد بسیاری از نگرانی ها در بین مسلمین شده است و باید گفت که جنبش های مختلفی همانند جنبش های تندرو امروز در بین مسلمان ایجاد شده است که راه برون رفت از این وضعیت بی شک بازگشت به اسلام ناب محمدی (ص) است.

کارگاه آموزشی «اهل سنت و جریان تکفیر، تضاد در گفتمان یا اشتراک» ویژه فرهنگیان ثلاث باباجانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری؛ سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین روح الله حیاتی مقدم؛ مدرس حوزه علمیه قم، ماموستا ملااحمد شیخی؛ امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن منتظری؛ سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه در این کارگاه در سخنانی اظهار داشت: همه معلمان در جایگاهی که دارند داری امتیاز بسیار بزرگی هستند و معلمان در تراز با انبیاء می باشند و وظیفه هدایت و آگاهی جامعه را برعهده دارند.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه افزود: شما معلمین یکی از مهمترین اقشار تاثیرگذار در جامعه هستید، معلم شمعی است که خود می سوزد و نمی سوزاند لذا جایگاه معلم، جایگاه بسیار رفیعی است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: اولین معلم عالم بشریت؛ حضرت محمد (ص) درباره معلمان می فرمایند که خدایا معلمان ما را بیامرز و عمر طولانی به آنها عطا بخش و کسب و کارشان را هم مبارک بفرما که توجه به معیشت هم در کلام رسول الله وجود دارد.

این استاد حوزه علمیه تاکید عنوان کرد: همه ما باید خود را به علم مجهز کنیم و باید معارفی که در مدارس بیان می کنیم از یک استحکام و اصالت برخوردار باشد.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه اضافه کرد: ما دائما نیازمند فراگیری هستیم، انسان باید خودش را به دانش روز مجهز کند و همواره در این مسیر حرکت کنند کمااینکه علمایی که امروز در مدارس و مجموعه های دینی تدریس می کنند بازهم بخش زیادی از وقت خود را به مطالعه و تحقیق و پژوهش اختصاص می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان امروز اعتقادات جوانان و دانش آموزان ما را هدف قرار داده اند و به دنبال بی هویتی ما هستند، لذا باید خودمان را در برابر این شبهات مجهز کنیم و ضروری است که پاسخ این شبهات عقیدتی دشمنان را به خوبی بدانیم و این امر تنها با علم و مطالعه ممکن امکان پذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در دوران اسلام می بینیم که بعد از خلفای راشیدین، خلافت به امری موروثی تبدیل شد و این را باید اولین مصیبت در جهان اسلام دانست که همین موضوع زمینه سلطه دشمنان و دیگر کشورها بر جهان اسلام شد.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه یادآور شد: از سوی دیگر موروثی شدن خلافت در جهان اسلام باعث زنده شدن دوباره نژادپرستی و ملی گرایی شد که این خود زمینه ای برای آغاز جنگ های داخلی در بین مسلمین شد.

وی گفت: اختلافات مذهبی در جهان اسلام باعث ایجاد بسیاری از نگرانی ها در بین مسلمین شده است و باید گفت که جنبش های مختلفی همانند جنبش های تندرو امروز در بین مسلمان ایجاد شده است که راه برون رفت از این وضعیت بی شک بازگشت به اسلام ناب محمدی (ص) است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار کرد: دو واکنش در مقابل این موضوع روی داد؛ یکی اینکه برخی از مسلمین ناامید شدند و دست از دین برداشتند و سکولار شدند.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: واکنش دوم در میان حکام اسلامی این بود که به سمت سکولاریسم پیش رفتند همانند آتاترک در ترکیه، رضاخان در ایران و….

وی گفت: اما گروه دیگری به فکر اصلاح دینی و بازگشت به اسلام ناب محمدی (ص) افتادند با این حال خود این حرکات و جنبش ها با آسیب ها و آفت هایی روبرو شدند و میزان موفقیت آنها برای تشکیل حکومتی که مورد رضایت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار باشد، بسیار پایین بود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: نتیجه این حرکات اسلامی تبدیل به حرکت های سنتی و سنت گرا، متجدد، بنیادگرایی دین، نوگرایی دینی و سکولاریسم گردید.

وی عنوان کرد: در طول تاریخ با تاثیرگذاری دشمن توانست عده‌ای از مسلمین راه همراه خود گرداند که امروز آن را به عینه می بینیم و همین امر زمینه ایجاد گروه های تکفیری در جهان اسلام شد و این تحریکات کشورهای غربی باعث از بین رفتن مسلمین و غارت ثروت های آنان گردید.

منبع: خبرگزاری تقریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code