• سه شنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • الثلاثاء، 11 محرم 1444
  • Tuesday, 9 August 2022

حمایت علمای بازداشتی بحرین از بیانیه «آیت الله عیسی قاسم»/تفرقه، به ضعف و بقای در ذلت منجر خواهد شد

حمایت علمای بازداشتی بحرین از بیانیه «آیت الله عیسی قاسم»/تفرقه، به ضعف و بقای در ذلت منجر خواهد شد

«شیخ عبدالجلیل المقداد»، «شیخ سعید النوری»، «شیخ محمد حبیب المقداد» و «شیخ علی سلمان»، علمای بازداشت شده با صدور بیانیه‌ای که در صفحه اینستاگرام جمعیت الوفاق منتشر شد، از حمایت خود از پیام «آیت الله عیسی قاسم» خبردادند.

در این بیانیه آمده است: سخنان پدرانه و صادقانه آیت الله عیسی قاسم را دریافت کرده و تایید و حمایت خود از مفاهیم صحیح و تعبیرات لازم در آن را اعلام می‌نماییم.

علمای بحرین با اشاره به این که این پیام به حق از سوی مردی ناصح، عالم و باتجربه صادر شده است، تاکیدکردند: مخالفت با این سخنان پشیمانی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما برادران معارض خود و قوای سیاسی را به همراهی مثبت و عملی با پیام‌های «آیت الله عیسی قاسم» و تلاش مجدانه برای اتحاد و وحدت فرا می‌خوانیم.

علمای بحرین ضمن هشدار نسبت به خطرات ناشی از تفرقه، اظهارداشتند: آموزه‌های دینی و تجربه‌های انسانی این حقیقت را تصدیق می‌کند که تفرقه به ضعف و ناکامی و بقای در ذلت منجر خواهد شد و همدلی، اراده واحد و دست‌های یاری کننده تنها راه دستیابی به عزت ملت‌ها و کرامت آنهاست.

در ادامه تاکید شده است: باید در مورد تجربه ملت‌ها تامل کنیم که چگونه زمانی که دچار تفرقه بودند، خوار و ذلیل شدند و ببینیم که چگونه با همدلی و یاری یکدیگر عزتمند شدند و سروری یافتند.

این گروه از علمای بحرین، خاطرنشان کردند که ما به خداوند بسیار امید داریم که مومنانی را به این ملت عنایت کند که خواسته‌های برحق آنها را محقق سازند و برای این ملت با کرامت و نیروهای سیاسی ملی و با اخلاص آنها خیر و اعتماد را به ارمغان آورند.

«آیت الله عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین چندی پیش با صدور بیانیه‌ای خطاب به معارضان بحرینی آنها را به وحدت فراخواند.

در بیانیه «آیت الله عیسی قاسم» آمده است: هر اپوزوسیون و یا ملتی که از لحاظ مذهبی، سیاسی، منطقه‌ جغرافیایی و یا هر چیز دیگری تقسیم و متفرق شود، در واقع سیاست حکومتی را که آزار و اذیتشان می‌کند و آنها را به حاشیه رانده و به فقر و ذلت می‌کشاند، یاری می‌کنند؛ اقدامات آن را عمق بخشیده و توسعه می‌دهند و حماقتی کشنده را مرتکب می‌شوند که استقلال عزتمندانه و اصالت شکوهمندشان را سلب نموده و فرصت رهایی از وضعیت تلخی را که در آن واقع شده‌اند از ایشان می‌گیرد‌.

این عالم بحرینی در ادامه تاکید کرد: خودتان را نجات دهید و (دیگران را) علیه خودتان یاری ننمایید که دچار پشیمانی شدیدی خواهید شد.

منبع: خبرگزاری تقریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code