• پنجشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس، 13 صفر 1442
  • Thursday, 1 October 2020

دومین روز تظاهرات مردم بغداد در حمایت از مرجعیت دینی و انزجار از آمریکا و اذنابش

دومین روز تظاهرات مردم بغداد در حمایت از مرجعیت دینی و انزجار از آمریکا و اذنابش

ساکنان بغداد روز جمعه 15 آذر 1398 برای دومین روز پیاپی، تظاهراتی را در حمایت از مرجعیت دینی و محکومیت مداخلات آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

تظاهرات‌کنندگان شعارهایی را در رد اقدامات تخریبی سر دادند و پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را در میدان التحریر به آتش کشیدند.

نقطه آغاز تظاهرات از خیابان‌های “فلسطین”، “الحبیبیة” و “الشعب” به سمت میدان التحریر بود و تظاهرات‌کنندگان پلاکاردهایی را در حمایت آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در دست داشتند و شعارهایی را در حمایت از ایشان سر دادند.

تظاهرات‌کنندگان پرچم‌های عراق را در دست داشتند و تأکید کردند که این تظاهرات باید به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شود و علیه افراد خرابکار و نفوذی است.

آنان همچنین مانند دیروز شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل سر داده و انزجار خود از آل سعود و حزب بعث را نیز اعلام کردند.

حجت الاسلام و المسلمین “عبدالمهدی الکربلائی” نماینده آیت الله العظمی سیستانی امروز در خطبه نماز جمعه کربلا تأکید کرد که باید تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت و تخریب برگزار شود.

وی گفت که تظاهرات‌کنندگان نباید به افراد خرابکار اجازه دهند که در میانشان نفوذ و به نیروهای امنیتی یا اموال عمومی و شخصی تجاوز کنند.

دور دوم تظاهرات مردمی عراق از 25 اکتبر 2019 در اعتراض به سوء وضعیت معیشتی و فساد آغاز شد و همچنین ادامه دارد.

منبع: ابنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code