• یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد، 8 شوال 1441
  • Sunday, 31 May 2020

رئیس شورای علمای بحرین از ایراد خطبه و امامت نماز منع شد

رئیس شورای علمای بحرین از ایراد خطبه و امامت نماز منع شد

رژیم بحرین «حجت الاسلام و المسلمین سید مجید المشعل» روحانی سرشناس شیعه را از ایراد خطبه و امامت نماز در مسجد جامع امام صادق(ع) در منطقه الدراز منع کرد.

حجت الاسلام مشعل که برای پاسخگویی به سوالات وزارت کشور بحرین به مرکز پلیس شهر حمد در جنوب این کشور احضار شده بود، با تعهدنامه ای مبنی بر ممنوعیت از ایراد خطبه و امامت نماز در مسجد امام صادق(ع) روبرو شد.

حجت الاسلام و المسلمین مشعل رئیس شورای اسلامی علمای بحرین به عنوان بزرگترین تجمع دینی در این کشور به شمار می رود و پیش از این امامت نمازگزاران در مسجد جامع امام صادق(ع) در منطقه الدراز را برعهده داشته است.

مقامات امنیتی رژیم بحرین مدعی شده اند که دستور ممنوع المنبری این روحانی شیعه از سوی اداره اوقاف جعفری و وزارت کشور صادر شده است.

گفتنی است اداره اوقاف جعفری در بحرین مستقیما زیر نظر پادشاه این کشور اداره می شود.

بحرین صحنه ایجاد محدودیت های رسمی علیه شیعیان است که در این کشور اکثریت به شمار می روند. رژیم این کشور اقدامات سرکوبگرایانه خود علیه شیعیان را در سال های اخیر دوچندان کرده است.

بحرین همچنین شماری از علمای شیعه این کشور را سلب تابعیت کرده است که مهمترین آنها آیت الله عیسی قاسم بوده است.

علاوه بر این رژیم آل خلیفه همچنان از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان در مسجد جامع امام صادق(ع) که در منطقه «الدراز» قرار دارد، جلوگیری می کند. این اقدام از سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون ادامه دارد.

منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code