• سه شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء، 20 صفر 1443
  • Tuesday, 28 September 2021

ماموستا بهمنی: امروز به شدت نیازمند فرهنگ عاشورا هستیم | اهل سنت کردستان دل در گرو اهل بیت(ع) دارند

ماموستا بهمنی: امروز به شدت نیازمند فرهنگ عاشورا هستیم | اهل سنت کردستان دل در گرو اهل بیت(ع) دارند

رئیس مرکز اسلامی سنندج گفت: امام حسین (ع) با وجود اینکه به فرجام کربلا کاملا آگاه بودند بازهم قدم در این راه گذاشتند و با نثار وجود مبارک خویش سنت های الهی و اسلامی همانند امر به معروف و نهی از منکر و جهاد و شهادت را دوباره زنده کردند.

 ماموستا اقبال بهمنی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج امروز در حاشیه برگزاری عاشورای حسینی در شهر سنندج، در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت این روز بزرگ به همه عاشقان اهل بیت (ع) اظهار داشت: بعد از گذشت نزدیک به 14 قرن از قیام امام حسین (ع) علیه دستگاه ظالم اموی، شاهد ماندگاری این قیام در سطح جهان اسلام و حتی دیگر بلاد غیراسلامی هستیم که این نشان می‌دهد که قیام در راه حق و حقیقت هرگز خاموش نخواهد شد.

رئیس مرکز اسلامی سنندج ادامه داد: کاری که امام حسین (ع) و یارانش در صحرای سوزان کربلا انجام دادند، در واقع نجات اسلام ناب محمدی (ص) از چنگال دستگاه استبداد بود. فرزند رسول خدا با فدا کردن جان خود و اهل بیتش اجازه نداد که رسالت پیامبر اکرم (ص) در جامعه خاموش و منفعل آن روزگار از بین برود.

وی با اشاره به اینکه قیام امام حسین (ع) حامل پیام‌های بسیاری برای ماست، افزود: امام حسین (ع) با وجود اینکه به فرجام کربلا کاملا آگاه بودند بازهم قدم در این راه گذاشتند و با نثار وجود مبارک خویش سنت های الهی و اسلامی همانند امر به معروف و نهی از منکر و جهاد و شهادت را دوباره زنده کردند.

ماموستا بهمنی افزود: اگر می خواهیم که در جهان امروز سربلند و همچنان مقتدر باشیم، باید مکتب عاشورا به معنای واقعی و عملی در جامعه جاری باشد، امروز به شدت نیازمند فرهنگ عاشورا در برابر زورگویان جهان هستیم.

رئیس مرکز اسلامی سنندج در پایان سخنان خود اظهار کرد: مردم اهل سنت کردستان دل در گرو اهل بیت علیهم السلام و خاندان رسول الله (ص) دارند و هر ساله میزبان بسیاری از زواری که به کربلا می‌روند، هستند و این امر را برای خود مایه افتخار و مباهات می‌دانند.

منبع: خبرگزاری حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code