• جمعه، ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  • الجمعة، 1 ذو الحجة 1443
  • Friday, 1 July 2022

ماموستا محمودی: ایستادگی حجاج شیعه و سنی در موسم حج نشانه وحدت میان مسلمانان است

ماموستا محمودی: ایستادگی حجاج شیعه و سنی در موسم حج نشانه وحدت میان مسلمانان است

ماموستا مصطفی محمودی با اشاره به اعزام حدود ۴۰ هزار نفر از زائران ایرانی به موسم حج امسال اظهار داشت: حج یک فریضه بسیار مهم دینی و یکی از ارکان دین مبین اسلام است.

وی تصریح کرد: همه ساله در ایام حج، مسلمانان سراسر جهان از هر کشور و از هر فرهنگ و زبانی، دور هم جمع شده و باهم اعمال حج را انجام می‌دهند و دعا می‌کنند تا مسلمانان پیروز شوند.

امام جمعه پیرانشهر گفت: بی‌تردید تجمع زائران بیت‌الحرام در موسم حج، خود نشانه وحدت است و نشان می‌دهد که مسلمانان در برابر کافران ایستاده‌اند چون از مشرکان برائت می‌جویند.

وی بیان کرد: همچنین در موسم حج، مسلمانان شیعه و سنی علیه مشرکان و کافران که همیشه درصدد تفرقه‌انگیزی بوده و با دین اسلام عناد دارند ایستاده و خانه خدا را طواف می‌کنند که این خود نیز یکی از نشانه‌های وحدت است.

امام جمعه پیرانشهر گفت: زائران در صفا و مروه و با طواف، هر عملی را که انجام می‌دهند نشانه وحدت و اتحاد مسلمانان است و هر کس که میان جهان اسلام تفرقه ایجاد کند دشمن دین است و برای مثال آمریکا و اسرائیل خواهان وحدت بین مسلمانان نیستند چون قصد استثمار و تسلط بر آنها را دارند.

ماموستا محمودی افزود: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به وحدت و اتحاد همه اقوام و مذاهب و ادیان بوده و به دنبال استقلال مسلمانان و رهایی آنان از وابستگی هستند.

منبع: خبرگزاری تقریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code