• پنجشنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس، 7 ذو القعدة 1442
  • Thursday, 17 June 2021

مولوی عبداللهی: وحدت و تقریب، سلاح مبارزه با انحرافات و القائات دروغ دشمنان اسلام است

مولوی عبداللهی: وحدت و تقریب، سلاح مبارزه با انحرافات و القائات دروغ دشمنان اسلام است

مولوی سيد احمد عبدالهي اسكندر خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي با اشاره به فعالیت دستگاه های دروغ پرداز دشمنان اسلام و استکبار جهانی، اذعان داشت: جوامع اسلامی دارای انحرافاتی شده است که در نتیجه نفوذ افکار انحرافی توسط دشمنان اسلام و استکبار جهانی است، قطعا تمسک و پیروی از سیره رسول الله(ص) و تبعیت از قرآن کریم می تواند بسیاری از این انحرافات را خنثی سازد.

مولوی عبداللهی، افزود: امت اسلامی باید توصیه ها و رهنمودهای قرآن کریم را به جان دل بسپارد و از آنچه که موجب آزردگی طرفین می شود و از برجسته کردن موارد اختلافی صد در صد پرهیز کند و بر اشتراکات و معتقدات اصلی امت اسلام تکیه داشته باشد.

خطیب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، عنوان کرد: نکته قابل تامل این است که علما و نخبگان جهان اسلام باید با هم اندیشی و برگزاری گردهمایی های متوالی و مستمر شبهات و انحرافات موجود را برای امت اسلامی تشریح و آگاه سازی نمایند تا جوامع اسلامی مورد آماج القائات پلید و تفرقه برانگیز نشوند.

وی ادامه داد: نکته دیگر نقش مراکز پژوهش و تحقیق است؛ در عصری قرار داریم که بنگاه های دروغ ساز و تفرقه افکن با هزینه های گزاف در حال تولید محتواهای انحرافی در جهت تغییر تفکر وحدت و تقریب فعالیت می کنند و شبانه روز مورد حمایت حکومت های فاسد هستند.

وی در پایان تاکید کرد: در نتیجه ضمن توجه و تاکید بر پیروی از قرآن کریم و سنت رسول خدا(ص)، همگان چه از علما و فرهیختگان و چه مراکز تولید محتوا جهان اسلام، همه و همه باید دست در دست یکدیگر داده و با عزمی قوی و محکم تر از گذشته فضای انتشار اخبار صحیح و مطالب پرمحتوا را گسترده نموده تا مسلمانان با دسترسی به وسایل ارتباطی جمعی به راحتی به حقائق نورانی دست پیدا کنند.
منبع: ابنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code