• شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰
  • السبت، 18 جماد ثاني 1443
  • Saturday, 22 January 2022

افتتاح شعبه مرکز تخصصی مذاهب اسلامی قم در شهرستان رودان

افتتاح شعبه مرکز تخصصی مذاهب اسلامی قم در شهرستان رودان

شعبه تخصصی مذاهب اسلامی رودان روز شنبه 10 مهر ماه در این شهرستان افتتاح شد.
این افتتاحیه با حضور جناب حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده نماینده محترم ولی فقیه در استان هرمزگان،جناب حجت الاسلام و المسلمین عدالت تولیت محترم حوزه علمیه ولی عصر شهرستان رودان،جناب حجت الاسلام و المسلمین حقیقی مدیر محترم حوزه علمیه استان هرمزگان، فرماندار محترم رودان، امام جمعه محترم میناب، جمعی دیگر از مسئولین و جناب حجت الاسلام علی رئیسی مدیر برگزاری دوره مذاهب اسلامی در رودان برگزار گردید.
در این افتتاحیه جناب حجت الاسلام و المسلمی ترکاشوند مدیریت موسسه مذاهب اسلامی قم به صورت مجازی در این مراسم شرکت کردند و مطالبی را در راستای اهمیت راه اندازی این شعبه در رودان بیان کردند. ایشان تاکید کردند که لازم است طلاب منطقه با مذاهب مختلف اسلامی آشنایی داشته باشند و شیوه تعامل با این فرق را بیاموزند.

همچنین ایشان تصریح کردند که موسسه مذاهب اسلامی قم همانطور که در شهرستان رودان این شعبه را افتتاح کرده است آمادگی این را دارد که در باقی شهرهای استان هرمزگان هم این شعبات را داشته باشد.
لازم به ذکر است از اهداف تشکیل این شعبه از مرکز تخصصی مذاهب اسلامی تربیت نیروی متخصص و مسلط به مبانی کلامی، فقهی، حدیثی و سیاسی، اجتماعی در حوزه مذاهب، نشر فرهنگ تقریب و اتحاد و انسجام اسلامی، مقابله با تفکرات افراطی، رفع بدبینی پیروان مذاهب و پرورش طلاب و روحانیون با تفکرات تقریبی جهت ایجاد همگرایی در بین امت اسلامی، تربیت مبلغان و خطبای مسلط و متخصص در مبانی اسلامی جهت ارتباط با پیروان مذاهب در مناطق اهل سنّت است.

همچنین این مرکز برای پاسخ‌گویی به شبهاتی که علیه مبانی اصیل اسلام و تشیع و مکتب اهل بیت(ع) و نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و نیز تقویت نهضت پرسش‌گری و پاسخ‌گویی، مقابله با تفکرات افراطی سلفی وهابی و گروه‌های تکفیری، پاسخ‌گویی و مناظره علمی در جهت مقابله با این تفکر غلط، تربیت نیروهای متخصص و مسلط به مذاهب اسلامی جهت تدریس در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی داخل و خارج کشورافتتاح گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code